Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: Defne Hastanesi hasta kabulüne başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da 60 günde tamamlanan Defne Devlet Hastanesi’nin açılış töreninde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Biri ne diyor? 3 ay sonra ne yapıyorsun diyor. Yüzünüz varsa gelin Defne Hastanesi’ni görün. Pandemi döneminde İstanbul’da aynı anda iki hastane kurduk. Orada bir tecrübemiz var. Sabah övünmeyiz, akşam övünürüz, bunlar gibi.

Bize ‘Burada oyların yüzde 8’ini aldınız’ dediler. Bunlar bizim işimiz değil. Vatandaşım burada yaşıyor mu, beyin sarsıntısı mı oldu, ölen ya da yaralanan var mı? Yaratılanı yaratandan dolayı severiz. Ayrımcılık yapamayız. Bizim dinimizde, inancımızda mezhep, dil, din, ırk yoktur. Vatandaşlarımız gereğini yapacaktır. Kardeşlerim Hatay’da 100 yataklı Arsuz Hastanesi’ni ve 30 yataklı Belen Hastanesi’ni açtık. Ne söylendiğini hatırlıyor musun? Hiçbirini umursamadık. Yarından itibaren burası hasta kabulüne başlayacak. Sağlık Bakanım ve ekibi gece gündüz çalıştı. Herkesi mahcup ederek hastanemizin inşaatını bitirdik.

Her şeyi gerekli ekipmanla bitirdikten sonra alnımız bembeyaz olarak karşınıza çıktık. Şu anda bu hastanede 11 ameliyathane bulunmaktadır. Tüm odaları istenildiği zaman ağır bakıma çevrilebilir. En gelişmiş MR ve tomografi cihazlarına sahiptir. Temeli atarken ne dediysek onu yaptık. Bir fotoğraf karesi üzerinden konuşanlar, işlerin nasıl gittiğini görünce tek kelime etmediler.

İşte iş, işte hizmet. Bizlere bu günleri gösteren Rabbime hamd ediyorum. Antakya’da 400 yataklı hastanemizin inşaatı devam ediyor. İskenderun’daki hastanemiz yakında hasta kabulüne başlıyor. Belediye başkanlığımız, başbakanlığımız ve cumhurbaşkanlığımız boyunca sadece iş siyaseti yaptık. Kimsenin mezhebine, mezhebine bakmadık. İnşa edeceğimiz evleri yaparken baktığımız tek şey haklarının olmasıdır. Geçtiğimiz pazar günü yapılan seçimlerde deprem bölgesinde yüksek oy oranına tahammül edemeyenler sularını bile kesti. Tüm öfkesini depremzedelerden çıkardı. Vali beye talimat verdim, sorunu çözün dedim. Hani bunlar demokrattı, hani baharı getirirlerdi. Hani depremzedelere bedava konut verirlerdi. Nasıl bir gecede faşist oldun, depremzede düşmanı oldun? Bahardan kara kışa nasıl geçtiniz? Hatta depremzedelere hakaret edecek kadar ileri gittiler. Milletim gereken uyarıyı yaptı ama anlaşılan mesajı yanlış anlamışlar. Önümüzdeki dönemde yeni çalışmalarla sizlerle olmaya devam edeceğiz. Ekim’den Kasım’a kadar konutları teslim etmeye başlayacağız.

mengenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu