Ekonomi

Araç sahipleri dikkat! Benzinde 48 kuruş indirim

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor. Son olarak, 14 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıta 1 lira 9 kuruş, motorine 1 lira 21 kuruş zam yapıldı.

BU KEZ İNDİRİM GELİYOR

23 Şubat itibarıyla benzin grubunda 48 kuruşluk fiyat indirimi bekleniyor. Motorin grubunda herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor. Güncel akaryakıt pompası fiyatlarına göre; İstanbul’da mazotun litre fiyatı 21.29 liradan satılıyor. Bir litre akaryakıt ortalama 20,94 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar, rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliklerini açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava süreci sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu